Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie!

News

Specjaliści sprzedaży co krok zarzucają nas nowymi, cudownymi technikami sprzedaży. Wiele z nich rzeczywiście przynosi wymierne efekty, jednak często aby zwiększyć sprzedaż potrzeba naprawdę niewiele. Poniżej druga cześć poradnika na temat zwiększania ilości transakcji w Twoim sklepie. Zdobądź zaufanie klienta! Często zapominamy o tej podstawowej sprawie. W przypadku zakupu przedmiotów o większej wartości konsumenci często kierują się zaufaniem do danego sklepu.

Nie opłaca się więc oszczędzać na dobrych pracownikach. W sklepie stacjonarnym koniecznie przeprowadzaj szkolenia, dzięki którym Twoi sprzedawcy będą mogli udzielić odpowiedzi na pytania klientów i doradzić zakup odpowiedniego produktu. To sprawia, że konsument ma wrażenie większego profesjonalizmu i automatycznie wzmaga się jego zaufanie do sklepu. Sprzedawca który nie ma pojęcia o oferowanym towarze tylko psuje Twój wizerunek. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, koniecznie oddeleguj kogoś do systematycznej obsługi kanałów korespondencji z klientem. Im szybciej klient otrzyma odpowiedź na swoje pytania i im bardziej szczegółowa i trafna będzie ta odpowiedź, tym większa szansa że nie zwróci się do konkurencji. Wielu klientów w trakcie oczekiwania na maila zwrotnego lub zirytowanych brakiem odpowiedzi po prostu szuka innego sklepu, w który oferuje lepszą komunikację z zamawiającym.

Współcześni konsumenci

Zbyt duży wybór oznacza jego brak. Naukowcy udowadniają, że konsument postawiony przed zbyt dużym wyborem po prostu nie będzie potrafił go dokonać, a w konsekwencji zupełnie zrezygnuje z zakupów w naszym sklepie. Oczywiście, asortyment musi być szeroki, tak aby przedstawiać pełną gamę produktów danego rodzaju. Nie ma jednak sensu wprowadzać towary wszystkich dostępnych na rynku producentów, czy wszystkie istniejące modele danego produktu. Postaw na te produkty, które są najczęściej wyszukiwane przez konsumentów, lub które są w danym czasie popularne. Nie oferuj więcej niż trzech produktów o bardzo podobnych parametrach – staraj się różnicować je pod względem ceny i jakości, tak by klient miał wrażenie, że może dokonywać rzeczywistego wyboru, ale nie był nim przytłoczony. Jeśli chcemy szczycić się dostępnością wielu produktów, możemy oferować zamówienie brakującego produktu bezpośredni od producenta, jeśli już klient o niego spyta.