Jak rozwinąć sklep stacjonarny ?

News

Jeśli prowadzisz sklep, wiesz jak trudno jest utrzymać się na rynku i osiągać wysokie obroty. Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie zysków, możesz spróbować sprzedaży internetowej! Jest prostsza niż się wydaje i nadaje się do większości asortymentów. Jeśli wciąż się wahasz, zapraszamy do lektury naszego artykułu! Sklep internetowy nie musi być drogi! Jego prowadzenie niekoniecznie znacząco zwiększy Twoje dotychczasowe wydatki. Dzieje się tak z prostego powodu – prowadząc sklep stacjonarny masz już taką infrastrukturę jak miejsce do magazynowania towaru, kontakty z hurtownikami, czy marka.

Do rozpoczęcia działalności w Internecie nie potrzebujesz wiele więcej. Domeny są obecnie dość tanie, często pierwsze parę miesięcy otrzymujemy za darmo. Sklep można założyć korzystając z darmowych programów do prowadzenia sprzedaży internetowej. Oczywiście, trzeba poświęcić trochę czasu i pracy, aby wprowadzić wszystkie produkty do katalogu w sklepie internetowym. Jest to jednak wysiłek którego nie trzeba będzie potem powtarzać w aż tak wielkiej skali – o ile nie będziesz chciał zmienić zupełnie całego asortymentu. Zamiast płacić za designerską stronę, na początek lepiej zainwestuj pieniądze w reklamę swojego sklepu internetowego (chyba że dysponujesz wystarczającymi środkami na obie inwestycje). O sklepie muszą dowiedzieć się nie tylko Twoi klienci, ale i internauci – również z innych miast (o to przecież chodzi w sprzedaży internetowej, aby móc kupować na odległość). Będziesz musiał nawiązać współpracę z firmą kurierską lub pocztą. Nie bagatelizuj tego etapu obsługi klienta – zła usługa dostarczania przesyłki może popsuć również Twoją reputację.

W co warto zainwestować?

Postaw na profesjonalną obsługę klienta. Postaraj się, aby osoby zamawiające w Twoim sklepie czuły, że mają kontakt z Twoim personelem. Odpowiadanie na maile na bieżąco to podstawa budowania zaufania. Postaraj się jak najbardziej ułatwić konsumentom kupowanie w Twoim sklepie. Przejrzysty podział produktów na grupy i rodzaje to podstawa. Zadbaj także o wygodny dostęp do różnego rodzaju płatności – tak aby klient miał poczucie, że ma duży wybór możliwości płatniczych. Nie każdy przecież na konto paypal czy kartę kredytową.