Sklep stacjonarny i internetowy - zwiększenie zysków , część 1

News

Handel to dynamiczna gałąź gospodarki, która nieustannie musi dostosowywać się do wymogów konsumentów i przyswajać nowe techniki sprzedaży. Celem każdego właściciela sklepu – zarówno stacjonarnego jak i internetowego – jest zwiększenie obrotu, a tym samym zwiększenie zysków. Odsłaniamy najnowsze triki, które pozwolą Ci realnie zwiększyć zyski przynoszone przez Twój sklep. Postaw na stronę wizualną. Obojętnie czy prowadzisz sklep stacjonarny czy internetowy pamiętaj, że klienci często „kupują oczami”.

Jeśli produkt nie będzie odpowiednio wyeksponowany, mało kto zwróci na niego uwagę, nawet jeśli jest najlepszy na rynku. W sklepie stacjonarnym zadbaj o odpowiednie ułożenie towaru i przede wszystkim o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni wystawowej. To ona przyciąga klientów do środka Twojego lokalu. Towary powinny być ułożone w taki sposób, by klient łatwo mógł je znaleźć. Każdy towar powinien mieć metkę z odpowiednim opisem (jeśli nie ma go na opakowaniu) i ceną. Możesz również odpowiednio oznaczyć towary w promocji, zwłaszcza zaopatrując je w dobrze widoczne metki lub tabliczki. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, nie zapomnij o dokładnym opisaniu każdego produktu. Jest to nie zwykle ważne z Internecie, ponieważ opis musi zastąpić konsumentowi obejrzenie produktu z bliska.

Konieczne są dobrej jakości zdjęcia. Znaczący wpływ na sprzedaż ma również zamieszczanie w sklepie internetowym filmów opisujących dany produkt i pokazujących go ze wszystkich stron. Im profesjonalnej wykonasz taki film, tym lepsze wrażenie wywołasz u potencjalnego klienta. Proponuj więcej i drożej – oczywiście w taki sposób, aby klient uznał Twoją propozycję za szczególną okazję. Jeśli sprzedajesz sprzęt elektroniczny, proponuj zakup dodatkowych akcesoriów do każdego produktu. W sklepi stacjonarnym umieść etui do telefonów obok wystawy z telefonami. W sklepie internetowym stwórz algorytm, który będzie proponował dokupienie dodatkowej baterii i torby, jeśli w koszyku wyląduje aparat cyfrowy. Można również podpowiadać klientowi, żeby zastanowił się nad zakupem tego samego produktu, ale o lepszych parametrach – przy stosunkowo niewielkiej zmianie ceny, może to stanowić propozycję nie do odrzucenia.