Centra handlowe to obecnie wielkie ośrodki przyciągające ludzi w różnym wieku i o różnych potrzebach. Nic dziwnego, że powstaje ich coraz więcej i że wielu handlowców zastanawia się nad otwarciem własnego sklep właśnie w galerii handlowej. Sprawdziliśmy, z jakimi kosztami się to wiąże. Koszty wynajmu lokalu zależne są przede wszystkim od galerii. W samym centrum handlowym również znajdziemy różne ceny, zależne od tego jak blisko sekcji gastronomicznej lub toalet znajduje się dany lokal.

Ceny kształtują się w granicach 2–5 tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście dodatkowo konieczne jest przystosowanie lokalu do naszych potrzeb, umieszczenie lad, półek, innych mebli, przemalowanie ścian, zamontowanie szyldów i świateł – taki remont może kosztować nawet 25 tysięcy złotych. Kolejnym kosztem, nie związanym już bezpośrednio z miejscem jakim jest centrum handlowe, jest płaca pracowników. Jeśli np. zatrudniamy dwie osoby, w tym jedną na stanowisku maganerskim, powinniśmy się liczyć z kosztami około 10 tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście, jeśli już wcześniej prowadziliście sklep sami wiecie najlepiej ile kosztuje was opłacanie pracowników i ich składek obowiązkowych. Dodatkowo oczywiście koszty operacyjne sklepu – zakup towarów, opłacanie dostawców i tym podobne – te jednak zależą oczywiście od rodzaju sklepu i są częścią całego biznesu, który przecież polega na narzucaniu odpowiednich marż.

Kilka słów na zakończenie

Podsumowując, otwarcie sklepu w centrum handlowym wymaga sporej inwestycji na start. Późniejsze koszty stałe wcale nie muszą być wyższe niż te związane z wynajmem lokalu w atrakcyjnej okolicy w centrum miasta. Sklep w centrum handlowym wymaga mniejszego nakładu pracy jeśli chodzi o reklamę – galeria sama się reklamuje i jeśli Twój sklep będzie odpowiednio oznaczony, klienci przechodząc obok niego z pewnością zajrzą jeśli zobaczą atrakcyjną wystawę. Samo utrzymanie się w galerii – jeśli prosperuje ona dobrze i jest odwiedzana przez wiele osób – nie jest bardzo trudne. Ważne jest, aby przemyśleć jacy klienci mogą potrzebować naszych towarów i w jakiej galerii najlepiej je ulokować a także w której części centrum handlowego może przebywać najwięcej osób zainteresowanych naszą ofertą.

 

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *