Wiele z nas zastanawia się jak to możliwe, że mimo pełnej szafy nie mamy co na siebie włożyć. Często wydajemy sporo pieniędzy na ciuchy, których później nigdy nie zakładamy. Ubrania przecież mają być wyrazem naszego stylu i osobowości, a nie przysparzać nam stresu i niezadowolenia. Jak ustrzec się przed nieprzemyślanymi zakupami i kupować z rozsądkiem? Przede wszystkim przymierzaj. Nawet jeśli kupujesz prosty top – przymierz go. Być może jednak jego deseń lub kolor nie współgra z Twoją karnacją? Jeśli w sklepie jest bardo dużo osób i kolejka do przymierzalni oznacza godzinę oczekiwania – kup wybrane rzeczy, ale tylko po uprzednim upewnieniu się, że będziesz mogła je zwrócić. Przymierz nowe nabytki zaraz po powrocie do domu i pilnuj uważnie daty zwrotu!

Postaw na własne pierwsze wrażenie. Jeśli po założeniu danej rzeczy przy pierwszym zerknięciu w lustro widzisz nie to czego się spodziewałaś (w złym sensie) – odłóż tę rzecz na wieszak i nie wracaj do niej. Jeśli nie spodobała Ci się na pierwszy rzut oka, to nawet jeśli dłuższe wpatrywanie się w lustro przyniesie inną refleksję, to złe pierwsze wrażenie będzie powracało za każdym razem gdy w przyszłości będziesz tę rzecz zakładać. Nie chodź na kompromisy i nie kupuj rzeczy które „prawie” Ci się podobają. Nie kupuj też ubrać za dużych lub za małych. Nie ma się co oszukiwać, nie schudniesz tak, by idealnie dopasować się do spodni czy sukienki – to samo z tyciem. Nie daj się ponieść zakupowemu szaleństwu! Nie kupuj tylko po to, żeby wrócić z zakupów z czymkolwiek.

Nie kupuj „na pocieszenie”. Nie chodź na zakupy, jeśli nie masz wiele czasu na podejmowanie decyzji – wtedy zwykle są one złe. Rzeczy kupowane tylko dla samej czynności kupowania zwykle i tak lądują na dnie szafy. Zamiast kupować kolejny niepotrzebny ciuch lepiej dla rozluźnienia pójdź pobiegać, albo spotkaj się z przyjaciółmi – szybko zapomnisz o stresie czy czasie który „ zmarnowałaś na zakupach”. Nie chodź na kompromisy. Jeśli wiesz, że możesz nosić tylko ubrania wykonane z naturalnych materiałów, nie kupuj tych z domieszkami nawet jeśli ich fason i kolor są ładne. Jeśli źle czujesz się w dużych dekoltach, nie decyduj się na zakup wydekoltowanej bluzeczki nawet jeśli jest w Twoim ulubionym kolorze. Choć życie to sztuka kompromisów, dewiza ta nie sprawdza się na zakupach.

 

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *