Droga do idealnej szafy może i nie jest prosta, ale z pewnością warto. Nie tylko oszczędzi Ci to nerwów związanych z doborem stroju, ale również usunie z Twojej garderoby mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, na miejsce których będziesz mogła włożyć coś, co na pewno Ci się przyda. Jeśli pozbyłaś się już nienoszonych rzeczy i ustaliłaś, co jest bazą w Twojej szafie, czas działać dalej. Jeśli podczas ustalania elementów niezbędnych dla Twojego stylu i osobowości doszłaś do wniosku że czegoś w Twojej szafie brakuje – czas na zakupy.

Zaplanuj dokładnie co chcesz kupić i trzymaj się tego. Nie ustępuj, jeśli chodzi o kolor czy fason. Jeśli kupisz rzecz, z której nie do końca jesteś zadowolona, prawdopodobnie niezbyt często będziesz ją zakładać i tym samym nie będzie ona pełniła w Twojej szafie takiej funkcji, na jaką miałaś nadzieję. Skup się przede wszystkim na kroju i dobrym dopasowaniu. Nie decyduj się na rzeczy zbyt małe zbyt duże. Nie planuj że schudniesz do jakiejś sukienki lub że zabierzesz zbyt długą spódnicę do krawcowej. Dobrze wiesz, że tak naprawdę bardzo mało prawdopodobne jest, że uda Ci się ten plan zrealizować. Nawet jeśli, w momencie kupowania rzeczy nie jesteś w stanie stwierdzić czy nawet po dostosowaniu rozmiaru – będzie ona dobrze leżeć!

Szafa prawie kompletna

Kiedy w Twojej szafie znajdują się już wszystkie potrzebne rzeczy, możesz być spokojna. Teraz musisz tylko za wszelką cenę postarać się utrzymać w niej porządek. Dzięki temu zawsze będziesz widziała wszystkie swoje ubrania – oznacza to większy wybór przy dobieraniu codziennych stylizacji, ale również większą kontrolę nad tym, co rzeczywiście posiadasz i nosisz. Pamiętaj, że kreatywność czasem potrzebuje bodźca. Często dopiero kiedy widzisz różne swoje ubrania, wpadasz na pomysł nowego połączenia czy zestawienia dodatków. Im więcej kreatywności w Twoim ubiorze, tym mniej będzie Cię on nudził i tym ciekawsze będą Twoja stylizacje.

Nowe ciuchy kupuj tylko, gdy tego potrzebujesz – na przykład kiedy któreś z Twoich bazowych ubrań zostało zniszczone, albo po prostu jest już bardzo znoszone. Oczywiście kupujemy również nowe ubrania kiedy zmusza nas do tego sytuacja życiowa – na przykład nie mamy kostiumu kąpielowego a planujemy wakacje nad wodą, albo rozpoczynamy pracę w miejscu w którym potrzebujemy wygodnego obuwia. Nawet w takich sytuacjach staraj się kupować ubrania, które nie tylko pasują do potrzeb danej sytuacji, ale także dobrze na Tobie leżą i przede wszystkim podobają Ci się! Na zakupy warto wybrać galeria handlowa w Krakowie – znajdziemy tutaj duży wybór, wiele sklepów zgromadzonych w jednym miejscu a w nich ubrania zarówno podstawowe, klasyczne jak i odpowiadające sezonowym trendom.

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *