Garderoba doskonała – czyli jaka? Przede wszystkim taka, która odpowiada Twoim osobistympotrzebom. To taki komplet ciuchów, który będzie jednocześnie minimalistyczny, a więc nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca i pozwoli Ci swobodnie przenosić się z jednego miejsca na drugie. Z drugiej strony taka szafa powinna pozwalać Ci na kompletowanie różnych strojów w zależności od nastroju, pogody czy okazji bez nerwowej obawy przed tym, że nie będziesz miała się w co ubrać. Przede wszystkim pozbądź się tego, czego nie nosisz.

Zrób przegląd szafy i szczerze zastanów się, których z posiadanych ubrań nie założyłaś od ponad roku. Jeśli takie posiadasz – pozbądź się ich! Jeśli są w dobrym stanie możesz oddać je organizacji charytatywnej, albo komuś z rodziny czy znajomych. Ubrania zużyte, przedarte, trwale poplamione wyrzucamy – nie ma sensu łudzić się, że kiedyś zaniesiesz je do krawcowej lub znajdziesz odplamiacz działający cuda. Jeśli nie wierzysz, że istnieją ubrania których nie nosisz, zrób eksperyment. Powieś wszystkie ubrania na wieszakach „w drugą stronę”, a więc od środka – inaczej niż robisz to zwykle. Jeśli po kilku miesiącach któreś wieszaki pozostaną nieodwrócone, to znak że nie sięgałaś nigdy po te ciuchy. Możesz je więc z czystym sercem oddać lub wyrzucić – nie ma sensu zaśmiecać swojej szafy nienoszonymi ubraniami.

Co koniecznie musi się w niej znaleźć?

Pomyśl o tak zwanych bazach w swojej szafie. Zwykle w ten sposób mówi się o małej czarnej, klasycznych jeansach, białej koszuli i czarnych szpilkach. Dostosuj ten schemat do siebie. Zastanów się co dla Ciebie jest bazą – a więc z czym najczęściej zestawiasz największą ilość ubrań. Mogą to być wymienione wyżej rzeczy, albo zupełnie co innego. Być może dla ciebie jest to ulubiona spódnica ołówkowa albo żakiet, a może jeansowa kurtka? Chodzi o to, abyś wiedziała bez czego w swojej szafie nie możesz się obejść i co jest Twoim osobistym must have idealnej szafy. Kiedy już będziesz wiedziała co jest bazą, łatwiej Ci będzie dopasowywać do niej elementy dodatkowe. Będziesz mniej podatna na „okazje” wyprzedażowe i wszelkiego rodzaju sezonowe, przelotne mody i trendy. Co dalej? Sprawdź w części 2.

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *